Klubowe Mistrzostwa Świata 2015 nie dla polskich drużyn!

kmś logoKlubowe Mistrzostwa Świata były dla wielu zespołów szansą na sprawdzenie zawodników, a także próbą przed występami w europejskich pucharach. Dotychczasowo kibice z kraju nad Wisłą mogli podziwiać swoje rodzime kluby i śledzić ich poczynania w ramach turnieju organizowanego przez FIVB. Jednak w najbliższym sezonie ligowym nie będzie to niestety możliwe. Jaki jest tego powód?

I choć od wielu lat uważa się PlusLigę za jedną z najsilniejszych lig na świecie, a polskie zespoły odnoszą sukcesy na europejskim i światowym poziomie, w tym roku nie dano im szansy na zaprezentowanie się w tychże rozgrywkach. Polskie zespoły ubiegały się o przyznanie dzikiej karty, jednak teraz władze światowej siatkówki odeszły od tego pomysłu. To oznacza jedno – żaden polski klub nie zagra na KMŚ.

Jest to niewątpliwie zaskakujący ruch ze strony FIVB, bowiem jeszcze niedawno nie wspominano o tym, aby nie doszło do przyznania dzikiej karty. Jednak to nie jest jedyna dziwna sytuacja. W KMŚ zabraknie także zwycięzcy azjatyckiej edycji turnieju. Jego miejsce zajmie trzeci zespół z tego kontynentu.

Podsumowując, w tym roku nie zagra osiem, a zaledwie sześć ekip. W tym gronie znalazły się następujące drużyny: Sada Cruzeiro (Brazylia), UPCN San Juan (Argentyna), Ahly Sporting Club (Egipt), Zenit Kazań (Rosja), Paykan Teheran (Iran) oraz Arecibo Capitanes Club (Portoryko).

Źródło: plusliga.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka Kaźmierska

Agnieszka - korespondentka z Trójmiasta, a wcześniej z ziemi lubuskiej. Zakochana w siatkówce od przeszło ośmiu lat, a od pięciu w szczęśliwym "związku" z fotografią. Gdy nie piszę newsów, spędzam czas na uczelni, poszerzając swoją wiedzę na temat języków niemieckiego i rosyjskiego. Spotkać mnie można również podczas imprez biegowych i sportowych.