Kacper Piechocki: Przyjechaliśmy tutaj osiągnąć nasz kolejny cel

 

W ten weekend oczy wszystkich siatkarskich kibiców są skierowane na Wrocław, gdzie odbywa się finałowy turniej Pucharu Polski. Dzień przed rozpoczęciem rywalizacji miała miejsce konferencja prasowa, na której rozmawialiśmy z libero PGE Skry Bełchatów, Kacprem Piechockim. Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami.

Mieliście niecały tydzień czasu po ostatnim ligowym meczu, czy czujecie się przygotowani do finałowego turnieju Pucharu Polski?

Przepracowaliśmy bardzo dobrze ten tydzień i mieliśmy czas na normalny trening bez rozgrywania meczów. Wykonaliśmy razem ze sztabem świetną pracę na treningach i przyjechaliśmy tutaj gotowi, by walczyć o puchar.

Jutro zagracie z drużyną z Warszawy. Mając na uwadze ten zespół ćwiczyliście jakieś elementy szczególnie?

Nie trenowaliśmy innych elementów, odbywaliśmy takie jak zawsze, normalne jednostki treningowe. Oczywiście trenerzy analizowali naszą grę w ostatnich spotkaniach i widzieli gdzie możemy się poprawić, dzięki temu dostosowali dla nas ćwiczenia. Dzisiaj odbędziemy na hali normalny trening siatkarski i już nie możemy się doczekać, bo przyjechaliśmy tutaj do Wrocławia wygrać puchar Polski, ale na drodze do tego musimy się zmierzyć z mocną Warszawą. Na pewno nie będzie to łatwy pojedynek. Czekamy na jutro i nie możemy się doczekać tego meczu.

Klub z Warszawy odniósł ostatnio kilka zwycięstw z rzędu. Jest to chyba wymagający rywal?

Drużyna z Warszawy gra bardzo dobrze od jakiegoś czasu i to nie będzie z pewnością łatwe spotkanie. Natomiast my przyjechaliśmy tutaj dobrze przygotowani i chcemy pokazać naszą najlepszą siatkówkę, bo wtedy jesteśmy w stanie walczyć z każdą obecną tutaj drużyną. Jeżeli zagramy swoją najlepszą siatkówkę, to sprawa będzie otwarta.

Jak ważny dla drużyny z Bełchatowa jest Puchar Polski w kontekście całego sezonu, w którym jest do zdobycia kilka trofeów?

Bardzo ważny. W takim klubie jak Skra Bełchatów, tutaj zawsze stawiamy sobie najwyższe cele i chcemy wygrywać, więc to jest nasz drugi cel na ten sezon. Pierwszym był SuperPuchar i udało się go zdobyć. Drugim jest Puchar Polski, więc przyjechaliśmy tutaj wygrać i osiągnąć nasz kolejny cel. Oczywiście sezon jest długi i dużo meczów jeszcze przed nami zarówno w polskiej lidze, jak i w Lidze Mistrzów, ale dzisiaj myślimy tylko i wyłącznie o Pucharze Polski.

We Wrocławiu rozmawiała Agnieszka Sikora
fot. Joanna Madej (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.