Jakub Ziobrowski: Jesteśmy w stanie wygrać z każdym

 

Ze zwycięstwa w czwartek w Lubinie cieszyli się zawodnicy Cerradu Czarnych Radom. W drużynie gości od tego sezonu występują młodzi i utalentowani siatkarze, którzy mają już na swoim koncie tytuł mistrza Europy Juniorów. Po spotkaniu rozmawialiśmy z atakującym radomskiego zespołu, Jakubem Ziobrowskim.

Początek sezonu w waszym wykonaniu nie był najlepszy, przełamanie przyszło jednak z wymagającym rywalem, zespołem z Gdańska.

Tak, oczywiście ten mecz sprawił nam wiele radości, ponieważ poprzedni mecz graliśmy w Bełchatowie i nie pokazaliśmy się tam z dobrej strony. Dlatego właśnie taki mecz z Lotosem podbudowuje, ponieważ to był naprawdę bardzo dobry pojedynek w naszym wykonaniu i dzisiaj również zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, które było również bardzo emocjonujące, ponieważ każdą końcówkę graliśmy na przewagi.

Po wygranej z gdańszczanami mieliście czas na świętowanie, czy wasze myśli od razu były skierowane na kolejny pojedynek z Lubinem?

Wiadomo, mieliśmy wolny weekend także był też czas na chwilę odpoczynku no i oczywiście może takie lekkie świętowanie. Natomiast od początku tygodnia skupiliśmy się przede wszystkim na meczu z Lubinem.

Zwycięstwo z Lotosem niewątpliwie podbudowało wasze morale i pokazaliście dzisiaj, że czujecie się silniejsi.

Tak, na pewno pewność siebie nam pomogła i dzięki właśnie spotkaniu z Lotosem tą pewność siebie jeszcze jakby bardziej odbudowaliśmy i dzisiaj również pokazaliśmy, że jesteśmy charakterną drużyną i możemy wygrywać z każdym.

O wygranych w setach dzisiejszego meczu decydowały pojedyncze piłki, ale to wy lepiej wytrzymywaliście tę wojnę nerwów.

Tak, może, dlatego że zachowaliśmy w końcówkach chłodną głowę. Cieszymy się właśnie, że każdy set oprócz tego jednego kończył się naszym zwycięstwem.

W następnej kolejce czeka na was Politechnika Warszawska. Na własnej hali rozegracie tzw. derby Mazowsza.

Na razie jesteśmy w transie zwycięstw także mam nadzieję, że utrzymamy tą passę wygranych i u siebie pokażemy drużynie z Warszawy, że ciężko gra się z nami na tym terenie i zdobędziemy kolejne trzy punkty.

Teraz po tych dwóch ważnych zwycięstwach czujecie, że możecie powalczyć o wygraną z każdą drużyną PlusLigi?

Oczywiście stać nas na wygranie z każdą drużyną i na zwycięstwo na każdym terenie i myślę, że spokojnie jesteśmy w stanie wygrać z każdym i wygrać PlusLigę.

W Lubinie rozmawiała Agnieszka Sikora

fot. Anna Skowrońska (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz