#ILigaMężczyzn: Czwarta kolejka przed nami!

 

Już za dwa dni rozpocznie się czwarta kolejka I ligi mężczyzn. Pierwszoligowi siatkarze nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek, gdyż w środę zakończyli oni zmagania w poprzedniej kolejce. Kto zdoła zdobyć komplet punkt, a kto będzie musiał poczuć smak porażki?

Zmagania rozpocznie spotkanie w Sulęcinie, gdzie tamtejsza Olimpia zmierzy się ze Stalą Nysa. W ostatniej kolejce podopieczni Adriana Chajca zdołali zdobyć swoje pierwsze punkty w lidze, wygrywając dość pewnie swoje wyjazdowe spotkanie z AGH Kraków. Jeśli natomiast chodź o zespół z Nysy, oni bez problemu pokonali na własnym terenie zespół z Siedlec. Zdecydowanym faworytem spotkania wydaje się być drużyna z Nysy, jednak gospodarze pokazują iż nie należą do przewidywalnej drużyny. Jak będzie tym razem? 

STS Olimpia Sulęcin – Stal Nysa sobota, godz. 17:00

Emocji na pewno nie zabraknie we Wrocławiu, gdzie Gwardia podejmować będzie siatkarzy Norwidu Częstochowa. Obie drużyny wydają się być obecnie na tym samym poziomie, każdy z zespołów ma swoje mocne strony. Beniaminek z Wrocławia w ostatniej kolejce pokonał drużynę z Bielska-Białej. Natomiast jeśli chodź o drużynę z pod Jasnej Góry musieli oni uznać wyższość rywali z Suwałk, przegrywając gładko 0:3. Nie do zatrzymania w ekipie gospodarzy jest jak na razie Michał Superlak. Czy i tym razem poprowadzi on swoją drużynę do zwycięstwa? 

KS Gwardia Wrocław – Exact System Norwid Częstochowa sobota, godz. 18:00

Niezwykle ważne spotkanie odbędzie się w Kluczborku, gdzie tamtejszy beniaminek podejmować będzie AGH Kraków. Oba zespoły nie zbyt dobrze rozpoczęły sezon, jak na razie żadna z nich nie ma na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Jednak w zdecydowanie lepszej sytuacji są gospodarze, którzy mimo porażek mają na swoim koncie 2 punkty. Jeśli natomiast mowa o podopiecznych Andrzeja Kubackiego jednego przed spotkaniem możemy być pewni, do Kluczborka jadą oni po pierwsze ligowe punkty. A jak będzie i która drużyna zanotuję swoją pierwszą wygraną? 

UKS Mickiewicz Kluczbork – AZS AGH Kraków sobota, godz. 18:00

Spore wyzwanie czeka gospodarzy Jaworzna, którzy podejmować będą liderów z Wrześni. To nie będzie łatwe spotkanie dla gospodarzy, jednak jak już pokazali zawodnicy Mariusza Łozińskiego, w roli gospodarza gra im się bardzo dobrze, a w każdym meczu walczą oni do ostatniej piłki. Jeśli natomiast mowa o liderze z Wrześni, udowodnili oni, iż nie boją się żadnej drużyny w lidze i bardzo dobrze przepracowali okres przygotowawczy do sezonu. Czy beniaminkowi z Jaworzna uda się pokonać faworyta?

MCIKS Jaworzno – APP Krispol Września sobota, godz. 17:00

Ciekawie zapowiada się spotkanie w Kielcach, gdzie spadkowicz z PlusLigi podejmować będzie wicemistrza I ligi poprzedniego sezonu. To na pewno nie będzie proste spotkanie dla żadnej z drużyn. W drużynie z Kielc zaszło sporo zmian, jednak na pewno będą oni chcieli pokazać, że stać ich na doskonałe spotkanie. Z kolei zespół z Tomaszowa Mazowieckiego, mimo kilku zmian w składzie, początek sezonu rozpoczął znakomicie. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku?

KPS Kielce – Lechia Tomaszów Mazowiceki sobota, godz. 17:00

Emocji nie zabraknie również w Bielsku, gdzie tamtejszy BBTS podejmować będzie AZS Częstochowę. Sezon dobrze zainaugurowali podopieczni Pawła Gradowskiego. Jeśli natomiast mowa o zawodnikach AZS-u – ten sezon nie zaczął się dla nich najlepiej. Tak na prawdę do ostatniej chwili nie było wiadomo czy mistrzom poprzedniego sezonu, ze względów finansowych uda się wystartować w rozgrywkach. Jak na razie idzie im "w kratkę", a jak będzie tym razem?

BBTS Bielsko Biała – AZS Tauron Częstochowa sobota, godz. 18:00

Kolejkę zakończy niedzielne spotkanie KPS-u Siedlce ze Ślepskiem Suwałki. Obie drużyny sezon rozpoczęły od falującej gry. Po dość nie udanym początku zawodnicy Ślepska zanotowali w dwóch kolejnych kolejkach wygrane spotkania. Gospodarze w ostatniej kolejce natomiast gładko przegrali z drużyną Nysy 3:0. Obie drużyny na pewno będą walczyć o każdy punkt. Kto wygra to spotkanie?

KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki niedziela, godz. 17:00

Na wszystkie te pytania odpowiedź poznamy już w najbliższy weekend. 

źródło: informacja własna / fot. Agnieszka Tymków (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Tymków

Agnieszka Tymków

Pochodzę z Nysy. Moją największą pasją jest siatkówka, która trwa od ponad 10 lat. W redakcji VOLLEYWORLD zajmuję się przede wszystkim 1 Ligą Mężczyzn, która jest niezwykle interesująca.