#VolleyNews: Godny podziwu gest Włochów

WŁOCHY Po ostatnich tragicznych wydarzeniach na terenie Umbrii, Lacjum oraz Marche, włoscy siatkarze postanowili pomóc ofiarom trzęsienia ziemi. Podopieczni Gianlorenzo Blenginiego przekażą 50 tysięcy euro, aby pomóc poszkodowanym.

Wicemistrzowie olimpijscy postanowili przekazać całą sumę, otrzymaną za wywalczenie srebrnego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, które zawładnęło centralną częścią Włoch w środę nad ranem. Z inicjatywą wyszedł kapitan Azzurrich – Emanuel Birarelli, a wszyscy pozostali reprezentanci zgodnie przystanęli na tę propozycję.

Kapitan skomentował sytuację następująco:

Te dni są bardzo szczególne dla naszego kraju, to co się wydarzyło to katastrofa i nie możemy pozostać obojętni. Nasze myśli są z tymi, którzy teraz cierpią. Gdy dowiedziałem się o trzęsieniu, postanowiliśmy z kolegami podarować nagrodę Fundacji Giovanniego Agnelli na rzecz ofiar

Żródło: superscommesse.it

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julia Kurlanc

Julia Kurlanc

Studentka filologii włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim, która o sporcie, książkach i podróżach może rozmawiać godzinami. Nocny marek, więc pobudka przed 9. jest dla mnie wyzwaniem. No, chyba że mecz jest o 5. rano ;)

Dodaj komentarz