Glenn Hoag: „Myślę, że Brazylia jest faworytem”

glenn hoagWystęp na Igrzyskach Olimpijskich w Brazylii, jest dla reprezentacji Kanady dużym wyróżnieniem. Kanadyjczycy ostatni raz na tej imprezie pojawili się w 1992 roku w Barcelonie i zajęli dziesiątą pozycję. Tym razem kanadyjska drużyna chce poprawić wynik i zapowiada walkę w każdym meczu.

W fazie grupowej olimpijskiego turnieju, Kanada znalazła się w grupie A. Tym samym zmierzy się ona z silnymi zespołami takimi jak gospodarze Igrzysk Olimpijskich, mistrzowie Europy czy zwycięzcy pucharu świata.

„Myślę, że grupa jest bardzo silna. Brazylia, USA, Francja i Włochy mogą stanąć na podium. Myślę także, że Brazylia jest faworytem, ​​ale w każdym meczu będzie ogromna walka” – powiedział selekcjoner Kanady, Glenn Hoag.

Reprezentacja Kanady zadebiutuje w Rio de Janeiro 7 sierpnia w pojedynku przeciwko drużynie Stanów Zjednoczonych. W drugiej rundzie (9 sierpnia) zespół z Kraju Klonowego Liścia zagra z gospodarzami turnieju, Brazylijczykami.

Nasz zespół osiągnął pewien poziom dojrzałości w ciągu ostatnich dwóch lat. Mieliśmy różne problemy, ale grupa pracowała bardzo dobrze i dzięki temu była w stanie odzyskać swoją dyspozycję. Myślę, że jeśli będziemy zdrowi, możemy sprawić trudności innym zespołom. Udało nam się połączyć nasze indywidualne cechy z korzyścią dla całej grupy i to jest jednym z naszych atutów” – skomentował szkoleniowiec kadry Kanady.

Źródło/fot.: globoesporte.globo.com / opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz