Georgi Bratojew: Drużyna stawia sobie wysokie cele, a w klubie naprawdę widać ambicję

BratojewSezon 2016/2017 będzie dla Espadonu Szczecin debiutem w PlusLidze, a władze klubu kolejnymi podpisanymi kontraktami potwierdzają tylko to, że nie zamierzają być przysłowiowym „chłopcem do bicia”. Jednym z nowych zawodników mających w przyszłym sezonie reprezentować barwy zespołu ze Szczecina jest bułgarski rozgrywający – Georgi Bratojew.

28-letni siatkarz w swojej karierze występował w najlepszych ligach świata, a w minionym sezonie reprezentował barwy włoskiego Itas Diatec Trentito. Co więc skłoniło go do przyjęcia oferty plusligowego beniaminka?

Oferta ze Szczecina była pierwszą, jaką otrzymałem po zakończeniu ubiegłego sezonu i powiem szczerze, że nie musiałem się długo wahać. Przekonała mnie zarówno osoba dobrze mi znanego trenera Milana Simojlovicia, jak i rozmowa z Marcinem Nowakiem. To on przekonał mnie do projektu, który powstaje właśnie w Szczecinie. Drużyna stawia sobie wysokie cele, a w klubie naprawdę widać ambicję. Podoba mi się takie podejście i dlatego zdecydowałem, że chcę być częścią tego, co się tu wydarzy w nadchodzącym czasie. Przed nami niecałe dwa miesiące przygotowań, podczas których musi nawiązać się odpowiednie porozumienie między zawodnikami. Wierzę, że tego dokonamy i wspólnie zaliczymy bardzo udany sezon.

Bułgarski rozgrywający w Szczecinie będzie występował ze swoim rodakiem,  Danaiłem Miluszewem, z którym w narodowej reprezentacji rozegrał wiele pojedynków. Pierwszy trening ma już za sobą, ale podkreśla, że jest jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków o pełnym potencjale zespołu.

 Żaden z nas nie jest jeszcze gotowy do gry na najwyższym poziomie, ponieważ wszyscy potrzebujemy solidnego okresu przygotowawczego. Sam nie miałem styczności z piłką przez ponad trzy miesiące, więc dobrze wiem, że przede mną jeszcze sporo roboty. Dlatego na razie skupmy się na ciężkiej pracy, a forma powinna powoli rosnąć z tygodnia na tydzień.

Jak ocenia poziom sportowy PlusLigi i co sądzi o polskich kibicach?

Uważam, że to obecnie z całą pewnością jedna z trzech najmocniejszych lig na świecie. Kluby z Polski regularnie odnoszą sukcesy w Europie i dlatego bardzo się cieszę, że będę mógł uczestniczyć w tych rozgrywkach i na własnej skórze przekonać się o poziomie PlusLigi. Rozegrałem tu już wiele spotkań w barwach klubowych oraz narodowych, więc o atmosferze podczas meczów w Polsce wiem całkiem sporo! Macie naprawę niesamowitych fanów, którzy prowadzą rewelacyjny doping. Nie wiem czy Polska dysponuje najlepszymi kibicami na świecie, ale na pewno jesteście pod tym względem w absolutnej czołówce. Duża w tym też zasługa reprezentacji narodowej, która swoimi sukcesami popularyzuje siatkówkę i zwiększa zainteresowanie tą dyscypliną sportu.

Aktualnie cały siatkarski świat skupiony jest na rywalizacji w Rio de Janeiro, gdzie podopieczni trenera Antigi dzielnie walczą o każdy cenny punkt. Jak Georgi Bratojew ocenia medalowe szanse biało-czerwonych?

Myślę, że Polacy mają wszelkie argumenty, aby celować w strefę medalową. Przez ostatnie półtora roku zdarzyło się wam kilka lepszych wyników, ale nie da się ukryć, że były też gorsze chwile. Zeszłoroczne mistrzostwa Europy czy ostatnie finały Ligi Światowej to nie były najlepsze występy polskiej reprezentacji. Z drugiej jednak strony kadra pokazała wielkiego ducha walki, gdy ze stanu 0:2 dwukrotnie w ostatnim czasie potrafiła pokonać bardzo silną Francję. Igrzyska zawsze stoją na wysokim poziomie i jest tam kilka świetnie przygotowanych drużyn, ale jestem przekonany, że Polaków stać na to, aby wrócić do kraju z medalem.

źródło/fot: plusliga.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz