#VOLLEYNEWS: FINAL FOUR PO RAZ KOLEJNY W POLSCE!

12631478_927211477325953_8157489142089681329_nNa taką wiadomość kibice w całej Polsce z niecierpliwością czekali od kilku dni. Nadzieje rosły, kiedy rosyjskie media pisały o dużych szansach Asseco Resovii Rzeszów na zorganizowanie tego turnieju. Dzisiaj wszystko stało się jasne. 

O godzinie 11 odbyło się losowanie par play-off Ligi Mistrzów. Dodatkowo wybrany został gospodarz Finału czterech – Asseco Resovia Rzeszów. Mecze odbywać się będą w największej siatkarskiej hali w Polsce – w Krakowie. Mimo tak dużego obiektu wszyscy są niemal pewni, że zostanie on zapełniony do ostatniego miejsca.

Warto też wspomnieć, iż o organizowanie Final Four ubiegały się również drużyny z ligi rosyjskiej i włoskiej, które były wstanie zapłacić więcej pieniędzy niż polski klub. Dlatego można mówić tutaj o dużym sukcesie, tym bardziej, że turniej ten odbywał się już w Polsce dokładnie pięć razy. Najczęściej gospodarzem była PGE Skra Bełchatów. Teraz szansę dostała drużyna Mistrzów Polski.

Nie da się ukryć, że będzie to wygodne dla Asseco Resovii Rzeszów, ponieważ nie będzie musiała ona grać już w fazie play-off. Ze względu na to, iż jest gospodarzem miejsce w finałowych zawodach ma z góry zapewnione. Dzięki temu będą mieli oni więcej czasu na trening.

O uczestnictwo w Final Four będą musiały walczyć zatem da polskie kluby: wspomniana wcześniej PGE Skra Bełchatów oraz LOTOS Trefl Gdańsk.

Poniżej przestawiamy pary pierwszej fazy play-off Ligi Mistrzów:

PGE Skra Bełchatów – Ziraat Bankasi Ankara
LOTOS Trefl Gdańsk – Zenit Kazań
Tours VB – Belogorie Belgorod
Volley Asse-Lennik – Diatec Trentino
Arkas Izmir – Cucine Lube Civitanova
Halkbank Ankara – DHL Modena

Największe wyzwanie stoi przed drużyną Andrei Anastasiego. Zenit Kazań będzie faworytem tego spotkania. Mimo to Polacy nie powinni mieć żadnych kompleksów. Być może uda im się zrewanżować za kolegów z plusligowych parkietów, którzy właśnie z tą drużyna przegrali przed paroma sezonami w wielkim finale.

Cały turniej obędzie 16-17 kwietnia. To jak, z kim się zobaczymy?

źródło i fot.: cev.lu, opracowanie własne

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz