Elviss Krastins: Potrzebujemy czasu, by dobrze ułożyć naszą grę

 

Przyjmujący reprezentacji Finlandii i nowy zawodnik Asseco Resovii Rzeszów, Elviss Krastins, nie ukrywał niezadowolenia z wczorajszej przegranej, mając świadomość, co przyczyniło się do takiego wyniku spotkania z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

 

Już od początku mecz Asseco Resovii Rzeszów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle zapowiadał się bardzo emocjonująco, zwłaszcza po pierwszym, granym na przewagi secie. Niestety, rzeczywistość okazała się inna – w dalszej części spotkania dominowali goście, choć jak przyznaje Elviss Krastins, Resovia starała się walczyć. W jego opinii przewagą ZAKSY było doświadczenie, którego rzeszowskiej ekipie jeszcze brakuje: W Rzeszowie gra wielu nowych zawodników, więc tak naprawdę mówimy o nowej drużynie. Uważam, że potrzebujemy czasu, by dobrze ułożyć naszą grę. ZAKSA z kolei występuje w składzie, który bardzo się nie zmienił, dzięki czemu ich gra wygląda lepiej – powiedział. 

Różnice w statystykach obu drużyn nie były zbyt wielkie, jak więc przyznaje Krastins, o wyniku zadecydowały niuanse; niuanse, które działają na korzyść drużyny lepiej doświadczonej: By grać na naprawdę wysokim poziomie, nasz zespół musi nabyć doświadczenia – zaznaczył. Przyjmujący nie ukrywał niezadowolenia ze swojej gry. Jak powiedział, nie podobała mu się jego gra w ataku i polu serwisowym, natomiast dobrze radził sobie w przyjęciu: Muszę wciąż ciężko pracować, żeby udoskonalić poszczególne elementy mojej gryElviss żałuje, że jego drużyna nie była w stanie wykorzystać szans, jakie mieli w końcówkach setów. Pokazało to, nad jak wieloma sprawami muszą jeszcze pracować: Sądzę, iż powinniśmy ciągle poszukiwać odpowiednich rozwiązań, czyli tego, jaka osoba powinna się w danym momencie pojawić na boisku, by dać zespołowi jak najwięcej – wyjaśnił. 

Zapytany o kraj i ligę, Fin nie ukrywał zachwytu. Zapewnił, że jego zdaniem Plusliga jest jedną z najlepszych lig na świecie pod względem organizacji i to dla niego wspaniała możliwość, że może tu grać. 

 

Rozmawiała: Magdalena Solecka
Fot. Paulina Orszak

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Magdalena Solecka

Magdalena Solecka

Studentka, której miłość do siatkówki jest stosunkowo młoda, ale zdecydowanie intensywna. Poza uwielbieniem do siatkówki moją osobowość można opisać w kilku słowach: butoholizm, kawoholizm i książkoholizm.

Dodaj komentarz