#DoRioPrzezTokio: Podsumowanie siódmego dnia

ikonka do podsumowaniaNiedziela była ostatnim dniem walk o bilet do Rio. Wszystko jest już jasne! Występ na najbliższych Igrzyskach Olimpijskich zapewniły sobie reprezentacje: Polski, Iranu, Francji i Kanady! 

 

Iran – Wenezuela 3:2 (25:23; 27:29; 21:25; 25:18; 15:8)

Pierwsze spotkanie dzisiejszego dnia trwało przeszło dwie godziny. Raul Lozano dał odpocząć między innymi Shahramowi’ Mahmoudi i Amir’owi Ghafour. Wenezuela dysponowała silnym i mocnym atakiem, za to Iran był lepszy w zagrywce i na bloku. Mojtaba Mirzajanpour zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny (24) w tym był autorem czterech skutecznych bloków z dziewięciu irańskich w tym meczu.

Składy:

Iran: Mirzanjanpour, Ebadipour, Zarini, Sharifat, Tashakori, Mahdavi, Ghaemi, Maruf, Marandi (libero)

Wenezuela: W.E.R Quijada, Urbina, E.A.V Gonzalez, Guevara, J. Quijada, Pena, E.A.R Gonzalez, Diaz, Carrasco, Briceno (libero), Mata (libero)

Kanada – Chiny 3:2 (25:16; 20:25; 24:26; 25:20; 15:9)

Kanadyjczycy pokonali w rywalizacji o bilet do Rio Chińczyków i to oni zagrają na Igrzyskach Olimpijskich. Lepsze statystki ataku i bloku także mieli siatkarze kraju Klonowego Liścia. Tie-break zaczęli bardzo przekonująco (8:2) i nie stracili już swojej przewagi. Najwięcej punktów dla swoich zespołów zgromadzili: John Gordon Perrin (27) i Zhi Yuan (21).

Składy:

Kanada: Perrin, Schmitt, Vigrass, Duff, Marshall, Sanders, Verhoeff, Vandoorn, Hoag, van Lankvelt, Lewis (libero), Bann (libero)

Chiny: Yuan, Zhang, Chen, Zhong, Geng, Ji, Cui, Jiao, Dai, Y. Li, R. Li, Chu (libero), Tong (libero)

Australia – Polska 0:3 (21:25; 15:25; 25:27)

Szczegółowa relacja z meczu Polaków niebawem na naszej stronie.

Składy:

Australia: Roberts, Zingel, Edgar, Carroll, Guymer, Mote, Staples, Sanderson, Bell, Walker, Sukochev, Perry (libero)

Polska: Konarski, Buszek, Bieniek, Szalpuk, Nowakowski, Łomacz, Możdżonek, Gacek (libero)

Francja – Japonia 0:3 (18:25; 23:25; 23:25)

Na ławce Francuzów odpoczywali dzisiaj między innymi Earvin Ngapeth i Kevin Tillie. W drużynie Japonii natomiast grali najlepsi zawodnicy, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Zdecydowanie lepiej dysponowani w ataku byli gospodarze turnieju. Najwięcej oczek dla nich uzbierał Masahiro Yanagida (14), a w zespole Trójkolorowych najlepiej punktował Thibault Rossard (22).

Składy:

Francja: Rossard, Clevenot, Marechal, D’almeida, Lafitte, Pujol, Henno (libero)

Japonia: Yanagida, Tomimatsu, Shimizu, Dekita, Yoneyama, Kuriyama, Fukatsu, Sekita, Sakai (libero)

źródło: fivb.org/ opracowanie własne 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz