#DoRioPrzezTokio: Drugi dzień turnieju kwalifikacyjnego

ikonka do podsumowaniaDrugi dzień rywalizacji za nami! Biało-czerwoni jak najbardziej mogą zaliczyć go do udanych, ich pojedynek z trójkolorowymi pomimo słabego początku przysporzył polskim kibicom wielu powodów do radości. Jak wyglądały inne spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z naszym podsumowaniem drugiego dnia turnieju eliminacyjnego do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016.

         Polska – Francja 3:2 (22:25, 13:25,                                                       31:29, 25:17, 15:12)

Szczegółową relację z tego spotkania zajdziecie tutaj.

Składy:
Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Kubiak, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Możdżonek, Drzyzga, Konarski, Szalpuk
Francja: Rouzier, Toniutti, Tillie, Ngapeth, Le Roux, Le Goff, Grebennikov (libero) oraz Pujol, Marechal

Kanada – Iran 2:3 (29:27, 25:19, 20:25, 21:25, 14:16)

Kanadyjczycy byli bardzo blisko sprawienia niespodzianki w japońskim turnieju, podopieczni Glena Hoaga dość pewnie zwyciężyli w dwóch pierwszych partiach. W trzecim secie to jednak Irańczycy zaczęli dyktować gry, i to oni po pięciosetowej batalii mogli cieszyć się ze zwycięstwa w tym pojedynku. Najlepiej punktującym w drużynie z Kanady był Gavin Schmitt (27 punktów), a w zespole z Iranu Milad Ebadipur (26 punktów).

Składy:
Kanada: Schmitt, Hoag, Duff, Perrin, Vandoorn, Sanders, Lewis (libero) oraz Van Lankvelt, Simac, Vigrass, Marshall, Verhoeff, Bann (libero)
Iran: Ebadipour, Ghafour, Mousavi, Gholami, Marouf, Mirzajanpour, Zarif (libero) oraz Mahmoudi, Ghaemi, Zarini, Mahdavi, Tashakori, Marandi (libero)

Wenezuela – Australia 1:3 (25:19, 20:25, 10:25, 19:25)

Pomimo porażki w pierwszym secie podopieczni Roberto Santiliiego pokonali drużynę Wenezueli, tym samym odnieśli pierwsze zwycięstwo w całym turnieju. W drużynie Australii najwięcej punktów zdobył Thomas Edgar ( 26 oczek), a w zespole Wenezueli Kervin Pinerua (19 punktów).

Składy:
Wenezuela: Pinerua, Quijada W., Gonzalez F.,  Gonzalez E.,  Quijada J.,  Carrasco,  Mata (libero) oraz Briceno (libero),  Rodriguez,  Barreto, Diaz, Pirela, Rojas
Australia: Edgar, Zingel , Roberts , Walker, Mote, Sukochev, Perry (libero) oraz  Sanderson, Carroll, Staples, Guymer

Japonia – Chiny  0:3 (20:25, 22:25, 23:25)

Azjatyckie derby były jednostronnym pojedynkiem, reprezentacja Chin dość szybko, bo w trzech setach rozprawiła się z drużyną gospodarzy. Najlepiej punktującym zawodnikiem po chińskiej stronie siatki był Qingyao Dai (12 punktów), a w zespole gospodarzy najwięcej punktów zdobył Kunihiro Shimizu (16 punktów).

Składy:
Japonia: Shimizu,  Ishikawa, Dekita, Tomimatsu, Yanagida, Fukatsu, Nagano (libero) oraz Yoneyama, Sekita, Fukuzawa,  Kuriyama
Chiny: Dai, Zhong , Geng, Zhang, Chen, Jiao, Chu (libero), oraz Tong (libero), Yuan,  R. Li, Cui,

Tabela po drugim dniu rozgrywek:

  1. Iran – 5 punktów (2-0)
  2. Polska – 4 punkty (2-0)
  3. Francja – 4 punkty (1-1)
  4. Chiny – 3 punkty (1-1)
  5. Japonia – 3 punkty (1-1)
  6. Australia – 3 punkty (1-1)
  7. Kanada – 2 punkty (0-2)
  8. Wenezuela – 0 punktów (0-2)

źródło: informacja własna/fivb.com

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Joanna Kosińska

Joanna Kosińska

Studentka administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, której największą pasją jest sport. Miłością do siatkówki zarażona przez tatę, który jakieś 15 lat temu ulubione dobranocki w telewizji przełączał na plusligowe spotkania ;)

Dodaj komentarz