Czy Dmitriy Muserskiy wróci do reprezentacji?

ROSJAJuż niedługo zacznie się czas, kiedy szkoleniowcy będą musieli podać nazwiska zawodników, z którymi będą chcieli najpierw trenować, a później walczyć z innymi drużynami na boisku.

Jestem z takich trenerów będzie oczywiście Vladimir Alekno, który będzie miał do dyspozycji jednych z najlepszych zawodników świata. Rosja zawsze była bardzo mocnym zespołem. Na turnieju w Berlinie w reprezentacji nie występował Dmitriy Muserkiy, rezygnując z tego zaszczytu. Ten najwyższy na świecie siatkarz w wielu trudnych momentach dla Rosjan był oparciem.

Warto dodać, że gracz ten jest zawodnikiem uniwersalnym. Potrafił on świetnie znaleźć się w roli nie tylko środkowego, ale również i atakującego! Zdecydowanie jest to jego duża zaleta. Dlatego wielką stratą dla Sbornej była rezygnacja Muserskiyego z turnieju w Berlinie, na którym drużyny walczyły o awans na Igrzyska Olimpijskie. Zawodnik przyznał, że nie jest on w stanie pomóc drużynie i lepiej będzie jeśli nie wystąpi na tej imprezie.

Od tego zdarzenia minęło już trochę czasu. Muserkiy zdążył pozałatwiać swoje sprawy i teraz deklaruje, że chce zagrać jeszcze dla Rosji. – Jeśli dostanę powołanie, oczywiście wrócę do reprezentacji – powiedział gracz.

Z tego faktu zadowolony jest Vladimir Alekno– Na szczęście w jego życiu jest już wszystko w porządku, więc jest kandydatem do gry w reprezentacji. Mam nadzieję, że w Berlinie zagraliśmy bez Dimy po raz ostatni. – skomentował szkoleniowiec.

Wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli znowu zobaczyć Dmitriya Muserkiyego w trójkolorowych barwach.

 

źródło: onet.pl

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Patrycja Skalska

Patrycja Skalska

Jestem zwykłą polską nastolatką po uszy zakochaną w sporcie, a przede wszystkim siatkówce. Jedną z moich większych pasji jest fotografia. Uwielbiam pokazywać kibicom mecze moimi oczami. Moim największym sukcesem jest to, iż prowadzę Oficjalny Fan Page Piotra Nowakowskiego na facebooku :) Moje główne motto życiowe brzmi "nie ma rzeczy niemożliwych"

Dodaj komentarz