#MŚJuniorów: Biało-czerwoni mistrzami świata!

Wczoraj reprezentacja Polski juniorów po wyczerpującym i zaciętym półfinale, pokonała kadrę Brazylii. To zwycięstwo dało Polakom awans do finału, w którym zmierzyli się dzisiaj z Kubą. Finałowy pojedynek nie był już tak wyrównany jak ten z Brazylijczykami i biało-czerwoni potrzebowali zaledwie trzech setów, aby zdobyć tytuł mistrzów świata!

I set: Na początku finałowego spotkania Kubańczycy bardzo dobrze zagrali blokiem, co dało im prowadzenie 7:5. Po pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni doprowadzili do wyrównanej gry, a następnie zdobyli przewagę (11:9). Polacy utrzymywali swoją dobrą grę także w drugiej połowie pierwszej partii dzięki czemu zdobyli czteropunktowe prowadzenie nad rywalem (20:16). Przewaga polskiego zespołu zwiększyła się po tym jak Bartosz Kwolek świetnie zaprezentował się w polu zagrywki (22:17). Po autowej zagrywce rywali z Kuby, kadra Polski wygrała pierwszego seta 25:20.

II set: Początek drugej odsłony był prawdziwym pokazem siły ze strony Polaków, którzy prowadzili 6:1. Kubańczycy próbowali odrabiać straty, ale po pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni jeszcze bardziej zwiększyli swój dorobek punktowy dzięki serwisowi Jakuba Kochanowskiego (13:5). Kontrataki w wykonaniu polskich graczy były bardzo skuteczne, przez co Polacy wygrywali na drugiej przerwie już dziesięcioma "oczkami" (16:6). Dodatkowo Kubańczycy popełniali wiele błędów, które wykorzystywali biało-czerwoni (20:6). Polski zespół bez żadnych problemów zakończył tę odsłonę 25:10.

III set: Choć początek trzeciego seta nie przypominał dominacji Polaków z drugiej partii, to biało-czerwonym udało się zdobyć o dwa punkty więcej od rywala (8:6). Bartosz Kwolek bardzo dobrze zaprezentował się w polu zagrywki przez co polscy juniorzy zwiększyli swoją przewagę (12:8). Przy zejściu na drugę przerwę techniczną, biało-czerwoni wygrywali 16:11. W końcowej części trzeciej partii ponownie na zagrywce bardzo dobrze zaprezentował się Bartosz Kwolek, który sprawił wiele problemów Kubańczykom (20:13). Reprezentacja Polski bardzo pewnie zmierzała po zwycięstwo w tej odsłonie i tym samym wygraną w całym turnieju (22:17). Polacy zakończyli ostatecznie zmagania w tym secie wynikiem 25:19.

Polska – Kuba 3:0 (25:20, 25:10, 25:19)

Wyjściowe składy drużyn:

Polska: Kwolek, Kochanowski, Kozub, Ziobrowski, Huber, Fornal, Masłowski (libero)
Kuba: Alvarez, Hernandez, Rojas, Suarez, Arredondo, Castro, Rubiera (libero)