Bernardo Rezende: „Odnaleźliśmy jakość w naszej grze”

RIOPół godziny po północy swój grupowy mecz w turnieju olimpijskim zakończyły reprezentacje Brazylii i Kanady. Siatkarze Glenna Hoaga przysporzyli kłopotów gospodarzom turnieju w pierwszym secie, jednak przez trzy kolejne to właśnie oni dyktowali warunki na hali.

 

 

 

 

 

Brazylijczycy po raz kolejny pozwalają rywalowi na urwanie zaledwie jednego seta w meczu. Znów potrzebowali stracić pierwszy set, aby w kolejnych pokazać siłę swojego zespołu. Trener gospodarzy igrzysk, Bernardo Rezende pochwalił rywali przeciwnika za ich postawę psychiczną i fizyczną oraz zwrócił uwagę na klucz do sukcesu jego zawodników, czym okazało się być położenie nacisku na serwis.

Glenn Hoag natomiast za przyczynę porażki przeciwko Brazylijczykom uważa popełnianie prostych błędów w grze, których czynienia nie można było zarzucić rywalowi. Nie zalicza jednak występu swoich podopiecznych do wybitnie nieudanych: „Nie wiem czy zawiedliśmy, ponieważ oni są numerem jeden na świecie i gra się z nimi bardzo trudno.” Z wypowiedziami trenerów zgodził się jeden z czołowych reprezentantów Kanady John Gordon Perrin, który przyznał, że powodem ich porażki były własne pomyłki i świetny serwis Brazylijczyków.

W kolejnych meczach grupowych, zarówno Brazylia jak i Kanada rozegrają niezwykle istotne spotkania. Oba zespoły zmierzą się z tymi, na których przed startem igrzysk liczono najbardziej a jak dotąd grają nieco poniżej oczekiwań i już na tym etapie mogą zaprzepaścić swoje szanse na grę w ćwierćfinałach. Trener Brazylijczyków słusznie zauważa, że potyczka ze Stanami Zjednoczonymi będzie należeć do kluczowych dla całych rozgrywek. Dla trzykrotnych złotych medalistów olimpijskich, drugich w historii, którzy zdołali obronić złoto na igrzyskach, będzie to prawdopodobnie mecz o pozostanie w turnieju, gdyż do tej pory nie zgromadzili oni ani jednego punktu. Wallace de Souza wie na co stać Amerykanów i nie zamierza lekceważyć ich z powodu dwóch przeciętnych spotkań: „Stany Zjednoczone to dobra drużyna. Musimy ich zdominować. Jeżeli pokonają nas, doda im to pewności siebie i wzmocni na przyszłe spotkania. Wtedy będą mogli grać lepiej. Musimy temu zapobiec.”

Na chwilę obecną w nieco lepszej sytuacji są Francuzi, którzy znajdują się na ostatniej pozycji dającej awans. Za nimi porażka z liderami grupy – reprezentacją Włoch, oraz zwycięskie spotkanie przeciwko Meksykowi. Bitwą o pozostanie w turnieju może być dla nich mecz przeciwko USA, jednak przed tym zmierzą się jeszcze z Kanadyjczykami. „Dla nich będzie to zasadnicze spotkanie, które muszą wygrać. My postaramy się uzyskać dobry rezultat.” – tak o nadchodzącym spotkaniu przeciwko Francji wypowiedział się Perrin.

 

 

 

 

Źródło: fivb.com

 

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Karolina Siemińska

Karolina Siemińska

Studiuję dietetykę w Bydgoszczy i moim celem jest połączenie zawodu z pasją - czyli ze sportem, do którego miłością zaraził mnie tata. Przez wiele lat uprawiałam kilka dyscyplin z siatkówką włącznie, jednak obecnie wolę śledzić poczynania innych ;)

Dodaj komentarz