#VolleyNews: Podsumowanie tygodnia (26.03 – 1.04)

 

Znamy datę debiutu Ferdinando De Giorgiego jako trenera naszej reprezentacji. Do kadry Niemiec po przerwie wraca Georg Grozer, z kolei Osmany Juantorena rozstaje się na jakiś czas z reprezentacją Włoch. Co jeszcze przyniósł nam miniony tydzień? Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych siatkarskich wiadomości. 


Debiut Ferdinando De Giorgiego jako selekcjonera reprezentacji Polski w Katowicach

Fundacja Aleja Gwiazd Siatkówki szykuję nie lada niespodziankę dla kibiców. 20 maja 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Alei Gwiazd Siatkówki. Na ten dzień zaplanowano mecz Polska – Iran i debiut Ferdinando De Giorgiego w roli trenera reprezentacji Polski siatkarzy. Ponadto w Katowicach swoje odciski dłoni odsłoni sześć znakomitych siatkarskich osobistości, których nazwisk jeszcze nie znamy. Bilety na to wydarzenie trafią do sprzedaży 4 kwietnia.

Georg Grozer wraca do reprezentacji Niemiec

Andrea Giani, nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec podał listę siatkarzy powołanych przez niego w tym sezonie. Znalazł się na niej Georg Grozer, który po nieudanym Europejskim Turnieju Kwalifikacyjnym do IO w Berlinie postanowił zrobić sobię przerwę od występów w reprezentacji. W gronie powołanych siatkarzy znaleźli się także Niemcy grający na codzień na plusligowych parkietach: Marcus Böhme, Lukas Kampa i Jochen Schöps. Najważniejszym celem dla naszych zachodnich sąsiadów na najbliższy sezon reprezentacyjny są kwalifikacje do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. 

Aleksiej Spiridonow kolejny raz ukarany 

W poprzednim tygodniu pisaliśmy, że Wszechrosyjska Federacja Siatkówki ukarała Aleksieja Spiridonowa karą grzywny. Kara była konsekwensją zachowania siatkarza podczas meczu Jenisej Krasnojarsk z Jurgą Samotłorem Niżniewatorsk. Spiridonow uważał, że sędziowie byli nieuczciwi i jak sam przyznał, zaproponował jednemu z nich pieniądze w zamian za sprawiedliwe sędziowanie. Teraz za ten sam incydent federacja postanowiła ukarać go jeszcze warunkowym zawieszeniem na rok. Federacja będzie mieć teraz przyjmującego na oku, a każde naruszenie regulaminu ma skutkować jego dyskwalifikacją. 

Odliczanie do Final Four Ligi Mistrzów rozpoczęte 

W piątek odbyła się konferencja prasowa na miesiąc przed turniejem finałowym Ligi Mistrzów 2016/2017. Gospodarzem Final Four Ligi Mistrzów w tym roku będzie Rzym, a pierwszym finalistą jest Sir Sicoma Colussi Perugia. W konferencji wziął udział między innymi Gino Sirci, pomysłodawca organizacji Final Four w Rzymie. Przyznał, że inspiracją dla tej inicjatywy był turniej finałowy ostaniej edycji Ligi Mistrzów w Krakowie. Podczas konferencji zabrał także głos Ivan Zaytsev, który stwierdził, że choć teraz jest skupiony na półfinałach we włoskiej lidze, to już nie może doczekać się tego wielkiego wydarzenia. 

Osmany Juantorena nie zagra w tym sezonie w reprezentacji Włoch

Osmany Juantorena zadebiutował w reprezentacji Włoch w 2015 roku. Od tego momentu zdobył z reprezentacją srebro Pucharu Świata, brąz Mistrzostw Europy i srebro Igrzysk Olimpijskich. Przyjmujący w wywiadzie dla „La Gazzetta dello Sport” wyznał, że czuję się zmęczony i chciałby odpocząć od reprezentacji w tym sezonie. Jednocześnie zadeklarował, że jeśli trener go powoła, to chciałby wrócić do reprezentacji Włoch w kolejnym sezonie i pomóc kolegom podczas Mistrzostw Świata. 

źródło: alejagwiazd.eu/ plusliga.pl/ sports.ru/ cev.lu/ gazzetta.it

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Julianna Wojtyczka

Julianna Wojtyczka

Świeżo upieczona studentka pedagogiki specjalnej, próbująca się odnaleźć w wielkim mieście, Wrocławiu, jak i w dziennikarskim świecie. Wielka fanka przeróżnych dyscyplin sportowych, a zwłaszcza siatkówki, którą wyjątkowo cenię i kocham.

Dodaj komentarz