#2016okiemVolleyworld: Memoriał Huberta Jerzego Wagnera

 

14. edycja Memoriału Huberta Jerzego Wagnera odbyła się w dniach od 17 do 19 maja 2016 roku. Większość edycji tego turnieju miała miejsce podczas wakacji, jednak w ubiegłym sezonie reprezentacyjnym musiało to zostać zmienione. Wtedy bowiem biało-czerwoni na przełomie maja i czerwca rywalizowali w Japonii o miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Podczas 14. odsłony Memoriału poświęconego Hubertowi Jerzemu Wagnerowi, polscy kibice mogli podziwiać grę czterech zespołów: Polski, Serbii, Bułgarii i Belgii. Turniej miał miejsce w krakowskiej Tauron Arenie, która może pomieścić nawet 16 tysięcy fanów. Z tej stawki drużyn tylko Polacy brali udział w Światowym Turnieju Kwalifikacyjnym w Tokio, dlatego Memoriał w stolicy małopolski był dla nich dobrym sprawdzeniem obecnej formy.

Dzień I

Zmagania w turnieju zainaugurował pojedynek Belgów z Serbami. Do wyłonienia zwycięzcy w pierwszym pojedynku potrzeba było tie-breaka. Po długiej, pięciosetowej walce lepsi okazali się nieznacznie serbscy zawodnicy. Kibice zgromadzeni w Tauron Arenie na pierwszym meczu nie mogli narzekać na brak emocji i szybkie rozstrzygnięcia, bowiem kadra Belgii i serbska reprezentacja dostarczyły im wielu siatkarskich wrażeń.

Podobna sytuacja wydarzyła się podczas drugiego pojedynku, czyli rywalizacji biało-czerwonych z Bułgarami. W premierowym swoim spotkaniu, podopieczni Stephane'a Antigi nie zdołali pokonać reprezentacji Bułgarii i ulegli jej w pięciu setach. Pomiędzy pierwszym, a drugim meczem tego dnia odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia XIV Memoriału im. Huberta Jerzego Wagnera i powitania wszystkich uczestników.

Dzień II

W drugim, przedostatnim dniu zmagań rywalizację rozpoczął pojedynek Bułgarii z Serbią. W bałkańskiej potyczce lepsi okazali się podopieczni trenera Plamena Konstantinowa. Polscy kibice po raz kolejny byli świadkami pięciosetowej walki, która ostatecznie padła łupem bułgarów. Drużyna ta podczas drugiego dnia turnieju miała na swoim koncie już dwa zwycięstwa i pewnie zmierzała po końcowy triumf.

Po inauguracyjnej porażce w krakowskiej hali, reprezentacja Polski w końcu poprawiła humory swoim wiernym kibicom. W czterech setach pokonała kadrę Belgii. W tym spotkaniu pierwszy raz od roku na parkiecie zaprezentował się Piotr Nowakowski. Środkowy Asseco Resovii Rzeszów został nagrodzony ogromnymi brawami kolegów z drużyny jak i kibiców, ponieważ wrócił po operacji, a także długim czasie rehabilitacji.

Dzień III

Trzeci dzień rywalizacji otworzył mecz Bułgarii z Belgami. Już po nim znaliśmy zwycięzcę całego turnieju, bowiem dzięki kompletowi wygranych, Bułgarzy mogli stanąć na najwyższym stopniu podium. Mogli, ponieważ w dobrym stylu, w trzech odsłonach okazali się lepsi od reprezentacji Belgii.

W ostatnim meczu XIV edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, biało-czerwoni stanęli naprzeciwko Serbii. Choć mecz rozstrzygnął się dopiero po pięciu partiach, to jednak Polska znów poniosła porażkę. Tym samym drużyna Stephane'a Antigi miała na swoim koncie tylko jedną wygraną i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w krakowskim turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. Bułgaria
2. Serbia
3. Polska
4. Belgia

Nagrody indywidualne:

MVP: Cwetan Sokołow
Najlepszy atakujący: Bartosz Kurek
Najlepszy blokujący: Srećko Lisinac, Teodor Todorow
Najlepszy rozgrywający: Georgi Seganow
Najlepsi przyjmujący: Michał Kubiak, Uroš Kovačević
Najlepszy libero: Władisław Iwanow

źródło: informacja własna / fot. Paulina Orszak (VOLLEYWORLD)

Komentarze
No votes yet.
Please wait...
Agnieszka Sikora

Agnieszka Sikora

Zakochana w siatkówce - kibicowanie jest dla mnie jak powietrze, nie potrafię bez tego żyć. Początkująca dziennikarka lubująca się we włoskiej kuchni. Studentka pedagogiki zafascynowana podróżami, marząca o zobaczeniu Hiszpanii i Włoch.

Dodaj komentarz