#1LigaMężczyzn – Udane spotkanie dla Krispolu Września!

Piątą kolejkę pierwszej ligi rozpoczęło spotkanie we Wrześni, gdzie tamtejszy Krispol podejmował drużynę KPS-u Kielce. To nie było łatwe spotkanie, a każda z drużyn robiła wszystko aby wygrać ten pojedynek. Ostatecznie to spotkanie zwyciężyli podopieczni Mariana Kardas 3:1. Zapisując cenne trzy punkty na swoim koncie

Początek spotkanie rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. W początkowej fazie sporo własnych błędów w polu serwisowym popełniali goście, a kiedy swoją zagrywkę odpalił Mateusz Józwik to gospodarze wyszli na prowadzenie 7:4. Chwilę później świetnym blokiem popisali się siatkarze z Kielc, dzięki czemu zniwelowali oni straty do jednego punktu (7:8). Dobra zagrywka Piotra Lipińskiego pozwoliła Krispolowi ponownie powiększyć swoje prowadzenie 11:7. Udane bloki podopiecznych Mateusza Grabda najpierw pozwoliły siatkarzom Kielc doprowadzić do remisu po 13, a następnie wyjść na prowadzenie 14:13. W tej sytuacji o pierwszy czas dla swojego zespołu poprosił Marian Kardas. Po przerwie udanym atakiem w kontrze popisał się Jakub Szymański i KPS prowadziło już 16:13. Chwilę później Michał Godlewski popisał się znakomitą zagrywką i Kielczanie prowadzili już 19:14 i o kolejny czas poprosił trener Krispolu. Po przerwie atakiem w aut popisał się Adam Lorenc (14:20). Premierowa odsłona padła łupem młodych siatkarzy z Kielc 25:17.

Drugi set podobnie jak poprzednia partia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Dopiero pojedynczy blok Jakuba Szymańskiego pozwolił gościom wyjść na prowadzenie 6:4. Udana kontra Adama Lorenc doprowadziła do remisu po 7. Nie trwało to jednak długo, bo kiedy na zagrywce pojawił się Szymański goście ponownie prowadzili dwoma punktami (9:7). Ta partia pokazała, iż problemy w zagrywce jakie miała ekipa przyjezdnych była tylko chwilowym problemem. Gospodarze niesieni dopingiem własnej publiczności nie zamierzali łatwo oddawać tego spotkania, dzięki czemu najpierw doprowadzili oni do remisu po 12, a następnie wyszli na prowadzenie 13:12. W tej sytuacji o pierwszy czas w tym secie poprosił Mateusz Grabda. Znakomita zagrywka Piotra Lipińskiego pozwoliła gospodarzą wyjść na prowadzenie 20:17. Końcówka partii należała do Krispolu, który wygrał 25:21 i w całym spotkaniu było po 1.

Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia KPS-u 2:0. Szybko jednak gospodarze, którzy coraz bardziej ryzykowali w polu serwisowym, wyszli na prowadzenie 6:4. Patrząc na to spotkanie można było jasno stwierdzić, iż kto ma zagrywkę ten wygrywa. Młodzi zawodnicy Kielc nie zamierzali jednak szybko rezygnować i dzięki swojej dobrej grze na siatce doprowadzili do remisu po 10. Wynik w tym meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie i już po chwili ponownie gospodarze prowadzili 13:10. I ponownie po chwili na tablicy wyników pojawił się remis po 14, w tej sytuacji o czas poprosił Marian Kardas. Po przerwie ponownie na prowadzenie wyszli gospodarze 21:18. Jednak tak jak i wcześniej tak i tym razem zawodnicy KPS-u doprowadzili do remisu po 21. O zwycięstwie w tym secie zadecydowała gra na przewagi, którą wygrali zawodnicy Krispolu 26:24.

Czwarta partia podobnie jak poprzednie rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Szybko jednak dobra zagrywka gospodarzy pozwoliła im wyjść na prowadzenie 6:3, ale podobnie jak wcześniej szybko udało się gościom doprowadzić do remisu po 7. Od tego momentu ponownie gra znacznie się wyrównała. Dobra zagrywka Mateusza Zawalskiego pozwoliła zawodnikom ponownie objąć prowadzenie 13:10. W tej sytuacji o pierwszy czas poprosił Mateusz Grabda. Końcówka spotkania to sporo własnych błędów po stronie Kielc. A rozpędzona drużyna Wrześni wykorzystywał każdą szanse na zdobycie punktu, dzięki czemu zwyciężyli oni 25: i w całym spotkaniu 3:1.