#1LigaMężczyzn: Emocjonujące spotkanie we Wrocławiu dla Gwardzistów!

W ramach czwartej kolejki zawodnicy Gwardii Wrocław podejmowali u siebie Norwid Częstochowę. Po bardzo emocjonującym pojedynku lepsi okazali się podopieczni Piotra Lebiody, wygrywając spotkanie 3:1.

Początek spotkania lepiej rozpoczął się dla drużyny z Częstochowy, dzięki znakomitemu pojedynczemu bloku Bartosza Zrajkowskiego wyszli oni na prowadzenie 3:1. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt jednak w lepszej sytuacji byli przyjezdni (8:6). Nie do zatrzymania w początkowej fazie spotkania był Arkadiusz Żakieta, dzięki czemu zespół spod Jasnej Góry powiększył swoją przewagę 16:13. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć w tej partii spotkania, jednak popełniali sporo własnych błędów, dzięki czemu w premierowej odsłonie lepsi okazali się podopieczni Radosława Panasa, którzy zwyciężyli pewnie 25:20.

Podobnie jak pierwsza partia, również i ta rozpoczęła się od gry punkt za punkt. W początkowej fazie tego seta sporo błędów z obu stron popełnili zawodnicy w polu serwisowym. Genialną zmianę w drużynie gospodarzy okazał się Łukasz Lubaczewski, a kiedy do jego ataków blok dołożył Błażej Szymeczko to właśnie Gwardziści prowadzili 7:5.Chwię później Szymeczko dołożył jeszcze zagrywkę i na tablicy wyników było 9:6. W tej sytuacji o pierwszy czas dla swojego zespołu poprosił Radosław Panas. Po przerwie gra znacznie się wyrównała, dopiero kiedy na zagrywce pojawił się Łukasz Łapszyński goście zdołali zniwelować straty do jednego oczka (12:13). Wówczas to właśnie trener Gwardii musiał poprosić o przerwę dla swojego zespołu. Tuż po niej na tablicy pojawił się remis, po 13. Od tego momentu gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Znakomity blok Arkadiusza Żakiety i Marusza Schamlewskiego dał im minimalne prowadzenie 17:16. Nie trwało to jednak długo, gdyż genialnym atakiem ze środka popisał się Arkadiusz Olczyk, a w kontrze nie do zatrzymania okazał się Michał Superlak i to właśnie gospodarze prowadzili 20:18. Kiedy wydawało się, że Gwardia pewnie zmierza po zwycięstwo tej partii, na zagrywce pojawił się Bartosz Zrajkowski i na tablicy wyników pojawił się remis po 23. O zwycięstwie w tej partii zadecydowała gra na przewagi, w której lepsi okazali się gospodarze (27:25), a w całym spotkaniu był remis po 1.

Trzecia odsłona spotkania lepiej rozpoczęła się dla częstochowian, znakomita zagrywka Arkadiusza Żakiety sprawiła iż na tablicy wyników było 5:1. W tej sytuacji na boisku po stronie miejscowych pojawił się Łukasz Lubaczewski. Goście nie zwalniali jednak ręki na zagrywce (6:1). W tym momencie o pierwszy czas poprosił Piotr Lebioda. Podobnie jak w poprzednie partii i w tej znakomitą zmianą popisał się Łukasz Lubaczewski, dzięki czemu gospodarzom udało się zmniejszyć straty do dwóch punktów (8:10). Na taką kolej rzeczy szybko zareagował Radosław Panas prosząc o przerwę dla swojej drużyny. Końcówka seta znacznie się wyrównała, a znakomite ataki Kamila Maruszczyka doprowadziły do remisu po 20. A kiedy do tego siatkarz dołożył jeszcze zagrywkę gospodarze wyszli na prowadzenie 24:21, którego nie oddali już do końca wygrywając do 22.

Czwarta partia i jak się później okazała ostatnia rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Dopiero kiedy na zagrywce pojawił się Kamil Maruszczyk gospodarze wyszli na prowadzenie 9:7. Nie trwało to jednak długo, gościom udało się zatrzymać Michała Superlaka i na tablicy wyników pojawił się remis po 10. Znakomita postawa Łukasza Lubaczewskiego oraz Arkadiusza Olczyka dała prowadzenie Gwardzistom 13:10. W tej sytuacji wydawało się, iż miejscowi pewnie zmierzali po zwycięstwo. Jednak podobnie jak w poprzednich setach końcówka należała do wyrównanych. Ostatecznie to jednak Gwardia zwyciężyła 25:22 i całe spotkanie 3:1.

KS Gwardia Wrocław – EXACT System KS Norwid Częstochowa 3:1 (20:25, 27:25, 25:22, 25:22)
MVP: Arkadiusz Olczyk

KS Gwardia Wrocław: Błażej Szymeczko, Bartłomiej Dzikowicz, Dawid Obrempalski, Łukasz Lubaczewski, Maciej Naliwajko, Łukasz Sternik, Daniel Fijałka, Jakub Nowosielski, Kamil Maruszczyk, Arkadiusz Olczyk, Michał Superlak, Jędrzej Kaźmierczak, Filip Lebioda, Mateusz Śnieżek
EXACT System KS Norwid Częstochowa: Wiktor Rajsner, Łukasz Usowicz, Marusz Schamlewski, Arkadiusz Żakieta, Adrian Kraś, Paweł Stabrawa, Damian Kogut, Arkadiusz Sługocki, Bartosz Zrajkowski, Krzysztof Modzelewski, Kamil Dembiec, Łukasz Łapszyński, Wojciech Druzgała.

źródło: informacja własna