#VolleyNews: Bartosz Bednorz: Można powiedzieć, że szanse były naprawdę wyrównane

bednorzDrużyna z Olsztyna pomimo dobrej postawy na boisku musiała pogodzić się ze zwycięstwem podopiecznych Anastasiego 3:1 Po zwycięskim meczu wypowiedział się gracz z Olsztyna, Bartosz Bednorz.

Ekipa z Gdańska zrewanżowała się po meczu 11. kolejki, kiedy to przegrali mecz w Olsztynie 2:3 Starcie w Ergo Arenie można uznać za wyrównane, jednak olsztynianom udało się ugrać tylko jedną partię. Rywalom najwięcej problemów przysporzył atakujący gospodarzy Damian Schulz( utytułowany statuetką MVP spotkania).
Po meczu wypowiedział się Bartosz Bednorz:

W pierwszym secie cały czas liczyliśmy na to, że możemy przywieźć punkty do Olsztyna. Niestety wszystko legło w gruzach. Przeciwnik po prostu odrzucił nas od siatki. Gdańszczanom przegrywając w inauguracyjnej odsłonie nie pozostało nic innego, jak postawić na trudny serwis. To im się opłaciło i w konsekwencji my przegraliśmy spotkanie.

Początkowo występ młodego przyjmującego był imponujący, jednak z biegiem czasu jego skuteczność zmalała, aby finalnie zakończyć mecz z 50% skutecznością w ataku oraz 45% przyjęciem. Bartosz Bednorz ocenia całe spotkanie jako wyrównane, a za decydujący określił element przyjęcia.

Młody przyjmujący podkreśla, że drużyna z Olsztyna ciągle liczy na lepsze zakończenie trwającego sezonu:

W czwartym secie ponownie uciekła nam koncentracja. Dodatkowo zostaliśmy odrzuceni od siatki. Nie jest to element, z którym zawsze się borykamy, ponieważ nie raz radziliśmy sobie dobrze na wysokich piłkach. W tym przypadku ciężko było wygrać nie kończąc piłek i licząc tylko na błędy przeciwnika. Zostają nam dwa ważne mecze, z tego z kędzierzynianami na wyjeździe. Liczymy na swoją dobrą grę!

źródło: sportowefakty.pl